مرتب سازی آسان مطالب و دسته بندی ها در وردپرس با افزونه post type order

0
122
مرتب سازی آسان مطالب و دسته بندی ها در وردپرس
مرتب سازی آسان مطالب و دسته بندی ها در وردپرس

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید نوشته ها یا دسته بندی های سایت وردپرس خود را مرتب نمایید . معمولا برای انجام چنین کاری میبایست دونه به دونه نوشته ها را با توجه به تاریخ وزمان بندی در پیشخوان وردپرس تغییر داد تا بتوان نوشته ها را مرتب کرد.اما انجام دادن این کار هم زمان بر است و هم طاقت فرسا!

یکی از افزونه های کاربردی وردپرس که به شما در این مورد کمک مینماید .افزونه Post Type Order میباشد که اجازه مرتب سازی آسان مطالب و دسته بندی ها در وردپرس را به شما میدهد.

کارکرد این افزونه به این شکل میباشد که شما به راحتی در لیست نوشته ها در پیشخوان وردپرس به شیوه کشیدن و رها کردن (drag & drop) میتوانید به راحتی نوشته ها را مرتب نمایید.

راهنمای صفحه تنظیمات افزونه Post Type Order وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه از طریق منوی تنظیمات > Post Type Order در پیشخوان وردپرس , وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید .

این صفحه شامل یکسری تنظیمات عمومی افزونه میباشد که در صورت تمایل میتوانید آن را برای بخش های مختلف تنظیم نمایید :

Show / Hide re-order interface : در این بخش میتوانید تعیین نمایید که افزونه برای کدام بخش از پیشخوان وردپرس میتواند فعال باشد . در حالت پیش فرض برای همه بخش ها فعال (show) میباشد . به طور مثال میتوانید برای بخش محصولات یا رسانه غیر فعال (hide) نمایید.

Minimum Level to use this plugin : در این بخش میتوانید تعیین نمایید که این افزونه برای چه گروه های کاربری یا نقش های کاربری در پیشخوان وردپرس قابل نمایش باشد.

Auto Sort : با تیک زدن این گزینه افزونه به صورت خودکار مطالب و نوشته های شما را مرتب مینماید.

Admin Sort : با تیک زدن این گزینه امکان مرتب سازی نوشته ها در داخل لیست نوشته ها وجود دارد.در غیر این صورت اگر این گزینه را تیک نزنید باید از طریق منوی Re-Order نوشته ها را مرتب نمایید.

Use query ASC / DESC parameter : این گزینه مربوط میشود به شیوه نمایش و مرتب سازی نوشته ها به صورت صعودی و نزولی.

Archive Drag&Drop : این گزینه مربوط میشود به قابلیت کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) آرشیو نوشته ها .(این گزینه را غیر فعال نکنید)

Next / Previous Apply‌ : این گزینه نوع مرتب سازی نوشته ها را بر اساس دکمه قبلی/بعدی در سایت انجام میدهد.

آموزش مرتب سازی آسان مطالب و دسته بندی ها در وردپرس

جهت درک بهتر این افزونه به پیشخوان وردپرس خود بروید و از طریق منوی نوشته ها > Re-Order وارد بخش مرتب سازی نوشته ها شوید .

با توجه به تصویر فوق می توانید لیست نوشته ها را مشاهده نمایید . و با استفاده از کلیک ماوس و قابلیت کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) نوشته ها را مرتب سازی نمایید .

راه دوم : همچنین شما میتوانید به جای اینکه وارد منوی Re-Order شوید . وارد منوی همه نوشته ها شوید و باز در این بخش با قابلیت کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) نوشته های خود را مرتب نمایید.

مجموع نظرات
امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: 1 میانگین امتیاز ها: 1]

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید