ویرایش ساده قالب وردپرس با افزونه What The file

0
76
ویرایش ساده قالب وردپرس

ویرایش ساده قالب وردپرس با افزونه What The file

ویرایش ساده قالب وردپرس ، یکی از مشکلاتی که عموما برای کاربران تازه وارد و به اصطلاح آماتور در وردپرس وجود دارد این است که به دلیل نداشتن دانش معماری قالب های وردپرس زمانی که قصد ویرایش ساده قالب وردپرس خود را داشته باشند کند پیشرفته و در یافتن فایل حاوی محتوا برای ویرایش اندکی دچار مشکل می‌شوند. در قالب وردپرس سایت چندین فایل وجود دارد که هر یک از آنها وظیفه نمایش بخشی از محتوای سایت را دارند. به عنوان نمونه از فایل page.php برای نمایش محتوای برگه استفاده می‌شود و در برخی قالب‌ها ممکن است تا همین فایل برگه چندبخشی بوده و سایر بخش‌های آن از فایل دیگری فراخوانی شوند.نگران نباشید امروز مشکل را حل میکنیم!

ویرایش ساده قالب وردپرس با افزونه What The file
ویرایش ساده قالب وردپرس با افزونه What The file

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام What The File در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که وظیفه ی ویرایش قالب وردپرس را بر عهده دارد. و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹۹ را ازآن خود کند.     با توجه به تصویر زیر شما سلسله مراتب قالب های وردپرس و اولویت بندی های آنها را بررسی کنید و بهتر معماری قالب های وردپرس را متوجه شوید.

لینک تصویر سلسله مراتب قالب وردپرس

ویرایش ساده قالب وردپرس
ویرایش ساده قالب وردپرس

این افزونه را هم می توانید مانند افزونه های دیگر از مخزن وردپرس دریافت کرده و آن را نصب کنید.

ویرایش ساده قالب وردپرس
ویرایش ساده قالب وردپرس

تنظیمات افزونه

افزونه what the file مانند افزونه های دیگر تنظیمات خاصی ندارد و کار با آن بسیار آسان تر از بقیه افزونه ها می باشد فقط کافیست بعد از این که آن را نصب و فعال سازی کردید صفحه ای را که قصد ویرایش آن را دارید را باز کنید، وقتی شما این صفحه را باز کنید گزینه ای را با عنوان what the file در toolbar یا همان نوار ابزاری که در بالای صفحه وجود دارد مشاهده می کنید که وقتی به روی آن می روید این گزینه اطلاعاتی را شامل فایل های مربوط به صفحه مورد نظر و فایل ها وابسته آن را به شما نشان می دهد.

نمایش tool bar

در این میان باید به این نکته توجه کرد که برای نمایش tool bar یا همان نوار ابزار در صفحه ها حتما باید آن را فعال کنید. برای انجام این کار شما باید به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید، بعد از اینکه به این صفحه وارد شدید در بالای صفحه در قسمت چپ صفحه اسم شما به چشم می خورد که وقتی به روی آن بروید منویی برای شما باز می شود که شامل گزینه خروج و ویرایش شناسنامه من می باشد که شما برای فعال کردن نوار ابزار باید به بخش ویرایش شناسنامه من مراجعه فرمایید.

ویرایش ساده قالب وردپرس با افزونه What The file
ویرایش ساده قالب وردپرس با افزونه What The file

حال پس از اینکه نوار ابزار شما به نمایش در آمد شما می توانید منویی که بعد از نصب افزونه what the file در آن ایجاد شده است را مشاهده کنید. وقتی شما صفحه ای را باز می کنید و بر روی این منو می روید زیر منویی برای شما باز شده که دارای دو گزینه می باشد که اولین گزینه فایل اصلی صفحه بود که در این تصویر نام این فایل page.php می باشد و گزینه دوم با عنوان Template Parts است که با کلیک بر روی آن می توانید فایل های وابسته به این صفحه را مشاهده کنید.

اگر شما قصد ویرایش این صفحه و فایل را دارید باید بر روی فایل مورد نظرتان کلیک کنید که با کلیک بر روی آن بخ بخش ویرایش قالب وردپرس در پنل مدیریت یا همان پیشخوان فرستاده می شوید که می توانید از آن جا بسیار سریع و آسان عملیات ویرایش قالب وردپرس را انجام دهید.

نتیجه گیری

در زمینه ویرایش قالب افزونه وردپرس زیادی وجود دارد اما افزونه what the file  یکی از برترین افزونه ها در این زمینه می باشد که شما توسط آن می توانید به سادگی و با سرعت هرجه بیشتر هر صفحه ای را که بخواهید ویرایش کرده و قالب نصب شده را به قالب مورد نظرتان تبدیل کنید.

مجموع نظرات
امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: 6 میانگین امتیاز ها: 5]

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید