نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

0
80
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس : کاهش تعداد درخواست http در وردپرس یعنی اینکه ما بیاییم و برای درخواست‌ هایی که برای لود انواع فایل ‌های تصویری، استایل، CSS و… در بارگذاری صفحات لازمه کم و کمتر کنیم تا سرعت لود سایت ما بیشتر بشه، دلیل این مسئله اینه که وقتی تعداد درخواست هایی که برای دریافت چنین فایل ‌هایی زیاد باشه هاست شما باید تک تک این درخواست ‌ها را بررسی کرده و به اونها پاسخ بده، اما اگر تمامی این درخواست ‌ها مثل فایل استایل و جاوا اسکریپت درون یک فایل قرار داشته باشند یکباره از طریق یک فایل لود میشه که باعث میشه سایت برای بازدید کننده سریعتر لود و بارگذاری بشه، این کارکرد دقیقا همون چیزی هست که بیشتر افزونه‌ های افزایش سرعت در وردپرس ازش استفاده می‌ کنند.

این درخواست های HTTP سرعت بارگذاری صفحه را تحت تأثیر قرار می دهند و در نهایت، بر تجربه کاربر، نرخ پرش و سئو تأثیر می گذارند. هر چه تعداد درخواست HTTP کمتر از سایت شما برای سرور ارسال شود، سایت شما سریعتر بارگیری می شود.

درخواست HTTP چیست

هیچ چیز مهم تر از تجربه کاربری نیست. این چیزی است که بازدید کنندگان سایت را ترغیب می کند تا مشترک سایت شما شده، محصولات شما را خریداری کنند یا اینکه وقت بیشتری را در سایت شما سپری کنند. هر چیزی که باعث تهدید و وارد شدن خدشه به تجربه کاربری شود، حتی صفحه ای چند ثانیه طول می کشد تا بارگذاری شود ، می توانید نرخ تبدیل سایت شما را به خطر بیاندازد.

اینجاست که شما باید اطلاعات کافی را در مورد درخواست HTTPS کسب کرده و بدانید که چرا این اتفاق می افتد، هر بار که کسی از سایت شما دیدن می کند یا هر بار که یکی از صفحات سایت شما را باز می کند، درخواستی از سوی مرورگر آنها به سرور شما ارسال می شود. حالا نوبت به سایت میرسد تا هر آنچه که از وی خواسته شده را که شامل صفحه یا فایل می شود، برای مرورگر کاربر مذکور ارسال کند. این شامل متن، تصویر، ویدئو، فایل های CSS و جاوا اسکریپت و حتی تصاویر مربوط به گراواتار می شود که در قسمت دیدگاه ها نمایش داده می شوند. هر فایل درخواست جداگانه ای از سوی خود به سمت سرور ارسال می کند.

به محض اینکه تمام درخواست های مذکور پردازش شده و فایل ها به مرورگر کاربر انتقال پیدا کنند، سایت شما در صفحه مرورگر کاربر قابل نمایش خواهد شد. اما اگر سایت وردپرس شما حاوی ده ها یا صدها فایل باشد که باید برای مروگر کاربر ارسال شوند، فکر می کنید چه بلایی سر سرعت بارگذاری سایت خواهد آمد؟ اصلا خبر خوبی نیست. و این امر با توسعه سایت شما و دریافت بازدید های بیشتر از سوی کاربران و همزمان با آن دریافت درخواست های بسیار، به مراتب بسیار بدتر هم خواهد شد. برای مثال، ۴۰% از کاربران در برابر سایت هایی که باید بیش از سه ثانیه برای بارگذاری آنها منتظر بمانند، اصلا صبور نیستند. Kissmetrics همچنین گزارش داده است که یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه می توانید تا ۷% در نرخ تبدیل سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.

با این تفاسیر باید به دنبال راهی باشید که این درخواست ها را کاهش داده که این کار با کاهش تعداد فایل هایی که میبایست منتقل شوند رابطه مستقیمی دارد. راه حل این موضوع این نیست که از تصاویر یا محتوای پویای کمتری استفاده شود یا اینکه سبک طراحی سایت خود را تغییر دهید چرا که این کار بیشتر گیج کننده و آزار دهنده خواهد بود. در حالیکه برای این امر بیشتر سایز فایل ها و کمیت آنها مورد بحث بود و از این رو برای این کار راه های زیادی در وردپرس پیش بینی شده است.

چگونه می توان تعداد درخواست های HTTP را مشاهده کرد؟

می توانید با استفاده از ابزار توسعه دهنده در مرورگر خود یعنی Inspect، درخواست های HTTP یک وب سایت را مشاهده کنید. برای این کار فقط کافی است تا در صفحه کلیک راست کنید و Inspect را انتخاب کنید. (در بعضی از مرورگرها Inspect Element است)

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

حالا، روی Network کلیک کنید و سپس صفحه خود را تازه کنید (Ctrl+R)؛ تا مانند تصویر زیر درخواست های HTTP را در زمان واقعی مشاهده کنید:

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

شما می توانید در ستون Time زمان بارگذاری هر پرونده، در ستون size اندازه هر فایل و در ستون Type نوع فایل را مشاهده کنید.

در این مرحله می توانید ببینید که چه فایل های دیگری درخواست هایی را اضافه می کنند.

به عنوان مثال، ممکن است گراوتار کاربر در نظرات ثانیه ای را به زمان بارگذاری صفحه اضافه کند. یا اضافه کردن افزونه های مختلف برای نمایش شبکه های اجتماعی ممکن است باعث افزایش تعداد درخواست HTTP سایت شما شود.

دانستن اینها، به شما کمک می کند تصمیم گیری آگاهانه ای درباره اینکه چه درخواست هایی را باید نگه دارید و کدام یک ها ارزش ندارند سرعت صفحه شما را کاهش دهند، داشته باشید.

اکنون می دانید که چگونه تعداد درخواست های HTTP را در سایت خود بررسی کنید. حالا وقت آن است که نحوه کاهش تعداد درخواست هایHTTP را یاد بگیرید.

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

بهینه سازی سایت شما و کاهش تعداد فایل هایی که سایت شما ارائه می دهد می تواند سرعت را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

کوچک سازی و ترکیب فایل های HTML ، CSS و JavaScript

به هر پرونده HTML ، CSS و JavaScript که سایت شما به آن نیاز دارد به تعداد درخواست های HTTP برای بارگیری سایت شما اضافه می کند. بنابراین با ترکیب و به حداقل رساندن اینها، شما نه تنها تعداد پرونده های لازم برای بارگیری را کاهش می دهید، بلکه اندازه کل فایل سایت خود را نیز کاهش می دهید.

“کوچک سازی” به معنی حذف هرگونه کاراکتر غیر ضروری، مانند نظرات، قالب بندی، فضای سفید و خطوط جدید از پرونده های HTML ، CSS و JavaScript است که برای اجرای کد لازم نیستند.

ترکیب فایل ها هم که از نام آن پیداست. به عنوان مثال، اگر صفحه وب شما 5 فایل CSS خارجی و 5 فایل جاوا اسکریپت خارجی را بارگیری کند، ترکیب CSS و JavaScript خود را در یک پرونده جداگانه جدا کنید، هر یک به جای 10 درخواست منجر به 2 درخواست می شوند. با این وجود، توجه به این نکته مهم است که اگر شما از HTTP / 2 استفاده می کنید، بدان معنی است که چندین درخواست به طور همزمان می توانند اتفاق بیفتد و ترکیب فایل ها تأثیر کمتری در زمان بارگذاری خواهد گذاشت.

افزایش سرعت سایت با استفاده از افزونه WP Rocket

با استفاده از افزونه WP Rocket ، می توانید فایل های خود را به راحتی در زیر زبانه “بهینه سازی فایل” کوچک سازی و ترکیب کنید.

فایل های CSS و JavaScript را مسدود کنید

اگر CSS و JavaScript را در صفحه وب خود دارید که ناهمزمان نیست، بهتر است آن را ناهمزمان یا آن را به تعویق بیندازید.

چرا؟ وقتی مرورگر کاربر صفحه شما را بارگیری می کند، درخواست های صفحه را از بالا به پایین بارگیری می کند. هنگامی که مرورگر به یک فایل CSS یا JavaScript می رسد، اگر آن فایل غیر هماهنگ باشد، مرورگر متوقف خواهد شد تا این فایل CSS یا JavaScript را به طور کامل بارگیری کند.

هنگامی که فایل های خود را به صورت غیر همزمان بارگیری می کنید، مرورگر کاربر همزمان با ادامه بارگیری سایر عناصر در صفحه، آنها را بارگیری می کند.

مسدود سازی، حذف یا همان تحویل بهینه فایل ها به معنی انتقال آنها به بخش دیگری از صفحه برای بارگیری است. به عنوان مثال، جاوا اسکریپت را از بخش <head> سایت خود به پایین صفحه خود و درست قبل از برچسب </body> منتقل کنید. این تکنیک تضمین می کند که بقیه صفحه بارگذاری شود بدون اینکه منتظر بماند تا جاوا اسکریپت به طور کامل بارگیری شود.

با استفاده از WP Rocket ، می توانید CSS و JavaScript را مسدود کنید برای اینکار فقط کافی است تا در تب بهینه سازی فایل در تنظیمات افزونه WP Rocket گزینه ها را فعال کنید.

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

ما در مقاله آموزش افزونه wp rocket به طور کامل توضح دادیم که چطور افزونه قدرتمند WP Roket می تواند سرعت سایت شما را بالا ببرد و خبر خوب این است که تم فارسی نسخه اورجینال و پرمیوم افزونه WP Roket را به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده است شما می تونید این افزونه رو از دانلود رایگان افزونه وردپرس WP Rocket نسخه اورجینال دانلود کنید.

کار دیگری که شما می توانید برای کاهش درخواست های HTTP در افزونه WP Rocket انجام دهید بارگذاری تنبل تصاویر است. بارگذاری تنبل ( Lazy Load ) از بارگذاری یکجا و همزمان تمام تصاویر در یک صفحه جلوگیری می کند و فقط تصاویری که روی صفحه نمایش کاربر هستند، بارگیری می شوند و تا زمانی که کاربر صفحه را اسکرول نکند تصاویر دیگر لود نمی شوند.

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

این قابلیت را می توانید در تنظیمات افزونه WP Roket در تب رسانه فعال کنید.

کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
غیرفعال کردن Emoji در وردپرس

یکی دیگه از قابلیت‌هایی که باعث سنگین شدن سایت شما میشه شکلک ‌ها یا همان اموجی‌ ها هستند. اگر قصد استفاده از این شکلک‌ها را ندارید بهتره تا به طور کلی این قابلیت را غیرفعال کنید، چرا که کاربران قادر خواهند بود تا در بخش نظرات با وارد کردن کدهای مربوط به شکلک ‌ها در وردپرس آنها را نمایش داده و یا اینکه با استفاده از نسخه موبایل در فیلد نظرات درج کنند.

برای غیرفعال کردن شکلک‌ها در وردپرس هم کافیه تا به تب رسانه ها در تنظیمات افزونه WP Rocket بروید و آن ها را غیر فعال کنید.

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

لود فایل ‌های فونت از هاست سایت

در برخی از قالب‌های وردپرس فونت ‌ها از طریق گوگل دانلود می‌شوند و از طرفی به دلیل فارسی بودن زبان در سایت ‌های ایرانی نیازی به فونت ‌های گوگل نخواهید داشت، چرا که این فونت‌ها برای زبان فارسی تهیه نشده و کاربردی ندارند. بنابراین فایل استایل خودتون را بررسی کرده و در بخش ‌هایی که فونت‌ های مربوط به گوگل در آن بارگزاری می‌شوند را حذف کنید. این امکان برای بخش ‌های دیگر نیز به همین صورت خواهد بود و برای فایل‌ هایی با فرمت‌های دیگر همچون JS نیز کاربرد دارد. اگر هم قصد استفاده از این فایل‌ ها را دارید بهتره تا اونها را دانلود کرده و با قرار دادن در هاست خودتون ازشون استفاده کنید تا سریعتر در دسترس قرار داشته باشند.

در عین حال یکی دیگر از راهکارهای نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس این است که با استفاده از افزونه WP Rocket و در تب بهینه سازی فایل در قسمت تنظیمات اصلی می توانید پرونده های google fonts را ترکیب کنید.

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

حالا در ادامه به معرفی راهکارهایی برای نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس می ‌پردازیم.

غیرفعال کردن افزونه‌های غیرضروری

همه ما در سایت وردپرسی خودمون افزونه‌های مختلفی را داریم که هر یک از این افزونه‌ها برای انجام کاری و هدفی در سایت نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما آیا به راستی لازمه تا از همه این افزونه‌ هایی که استفاده می‌کنیم استفاده کرد؟! برای اینکه تعداد درخواست های http در وردپرس را کمتر و کمتر کنید باید تمامی افزونه‌های فعال موجود در وبسایت خودتون را بررسی کرده و افزونه‌هایی که نیاز خاصی به آن ندارید و میتونید با استفاده از کدنویسی این نیازها را برطرف کنید را غیرفعال کرده و در نهایت حذف کنید.

علاوه بر این اگر هم نمیتونید تا افزونه ای را غیرفعال کنید و نیاز اساسی به اون دارید باید سعی کنید تا افزونه درستی انتخاب کنید. مخزن وردپرس تا به امروز بیش از هزاران افزونه را به خودش جای داده که برای انجام یک کار خاص شما میتونید از یک افزونه ساده استفاده کنید و از طرف دیگه هم میتونید تا از یک افزونه پیشرفته که امکانات بیشتری هم داره استفاده کنید. اما وقتی به سایر امکانات یک افزونه نیازی نداریم بهتر نیست تا از همون افزونه ساده استفاده کرد؟ پس قبل از اینکه اقدام به نصب و فعال سازی یک افزونه کنید که بگردید و ابتدا افزونه ساده‌تر اونو پیدا کنید، اگر وجود نداشت سعی کنید با کدنویسی چیزی که به دنبالش هستید را ایجاد کنید و در غیر این صورت به افزونه‌های پیشرفته و با امکانات زیاد روی بیاورید، حتی شده استفاده از افزونه تجاری!

غیرفعال کردن استفاده از تصاویر گراواتار

گراواتار سرویسی برای نمایش تصویر پروفایل کاربران بر اساس ایمیل هستش که توسط شرکت اتوماتیک که به عنوان شرکت مادر وردپرس هم هست ایجاد شده است. اگر از این سرویس استفاده کرده باشید تو هر وبسایتی که از گراواتار پشتیبانی میکنه ثبت نام کنید و یا نظری ارسال میکنید به محض اینکه ایمیل خودتون را وارد کنید شناسایی شده و تصویر شما از گراواتار نمایش داده خواهد شد. اما گراواتار تاثیر بدی روی سرعت لود وبسایت میزاره و به دلیل محدودیت‌هایی که گاها از داخل کشور روی اون اعمال میشه و از طرفی مشکلات در اتصال اینترنت برای بارگزاری تصاویر و حجم بالای ترافیکی این سایت در لود کامل صفحات دچار مشکل می‌شویم. پس اگر قصد دارید تا تصویر پروفایل در کنار نظرات نمایش دهید میتونید تا به جای استفاده از گراواتار از افزونه‌های ساده برای تصویر آواتار استفاده کنید.

نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس
نحوه کاهش درخواست های HTTP در سایت وردپرس

غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در وردپرس

برخی سایت ‌ها هستند که به خاطر محوریت و موضوعشون هیچ نیازی به استفاده از دیدگاه‌ها ندارند و چی بشه که سال به 12 ماه کاربری در وبسایتشون نظری ثبت کنه، اونم اگر نظر اسپم نباشه و با هدف تبلیغات صورت نگرفته باشه. بنابراین اگر فکر میکنید که استفاده از دیدگاه‌ها در وردپرس برای شما کاربردی نداره میتونید به صورت کلی فرم ارسال دیدگاه از وردپرس را حذف کنید تا به کاربران نشون داده نشده و به همین ترتیب دیگه نیازی به لود گراواتار و تصویر پروفایل و فایل‌ های استایل مربوط به دیدگاه‌ها در وردپرس هم نخواهید داشت. برای غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در وردپرس کافیه تا در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش> ویرایشگر مراجعه کرده و کد زیر را در مکان مناسبی از فایل functions.php قرار بدین.

 } () function comments_clean_header_hook
( ‘wp_deregister_script( ‘comment-reply
}
( ‘add_action( ‘init’ , ‘comments_clean_header_hook

 

کاهش تعداد تصاویر استفاده شده در صفحات

درسته که استفاده از تصاویر باعث میشه تا سایت ما ظاهر زیبا و کاربرپسندی داشته باشه، اما اگر بیایم و در حد زیادی از تصاویر استفاده کنیم باعث میشه تا سرعت صفحات ما بیاد پایین و تعداد درخواست های http وردپرس هم زیاد باشه، بنابراین میتونید تا با کم کردن تعداد تصاویر این مسئله را هم بهبود بخشید. برای کاهش تعداد درخواست http وردپرس از طریق تصاویر هم میتونید تا در صفحات آرشیو تعداد مطالبی که با تصویر شاخص نشون داده میشه را کمتر کنید.

محدود کردن دکمه‌ های شبکه‌های اجتماعی

استفاده از دکمه‌ های شبکه ‌های اجتماعی هم در حالت غیر معمول میتونه تا تعداد درخواست‌ ها را افزایش بده، این مسئله در حالتی که از افزونه‌ها برای نمایش دکمه اشتراک در شبکه‌ های اجتماعی استفاده می‌کنید حادتر بوده و بیشتر خودش را نشون میده که برای رفع این مسئله میتونید از کدنویسی استفاده کنید تا استایل مربوط به این دکمه‌ها از خود قالب برگرفته بشه و اگر هم از افزونه استفاده میکنید سعی کنید تا از شبکه‌های اجتماعی که پرطرفدار هستند استفاده کنید.

مجموع نظرات
امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: 3 میانگین امتیاز ها: 5]

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید